Manor Lords

Kód: 9620
Novinka
Neohodnoceno
ZDARMAZDARMA
Manor Lords
615 Kč 508,26 Kč bez DPH
Skladem - doručení do 15 minut (>5 ks)

Elektronická licence (ESD)Elektronická licence je běžný software, narozdíl od krabicové verze obdržíte digitální licenční kód pro aktivaci a odkaz ke stažení. Software máte tedy k dispozici ihned.

steam Steam - Aktivace

Manor Lords je středověká strategická hra se sofistikovaným budováním města, rozsáhlými taktickými bitvami a komplexní ekonomikou a sociální simulací. Vládněte svému území jako středověký šlechtic – roční období přicházejí a odcházejí, počasí se mění a města vznikají a zanikají.

Detailní informace

Detailní popis produktuManor Lords je strategická hra, ve které můžete prožít život středověkého šlechtice. Rozviňte svou počáteční vesnici v rušné město, spravujte suroviny a produkční řetězce a dobývejte nová území.

Hra Manor Lords, inspirovaná uměním a architekturou Frank pozdního 14. století, dává přednost historické přesnosti, kdekoliv je to možné, což má vliv na herní mechanismy i grafiku. Běžná středověká klišé ustupují historické přesnosti, aby svět působil autentičtěji, barvitěji a věrohodněji.
Manor Lords poskytuje zážitek s budováním města bez mřížek, s kompletní svobodou umístění a natočení budov. Mechanismy budov čerpají inspiraci z rozvoje skutečných středověkých měst a vesnic, kdy se zakládání a výstavba osad řídily hlavními obchodními stezkami a krajinou.

 • Směrem od ústředního tržiště vybudujte obytné, obchodní a průmyslové čtvrti podle přirozeného rázu krajiny. Budujte farmy na základě úrodnosti půdy, zakládejte loviště podle výskytu zvířat a zajistěte přístup k adekvátním nalezištím surovin a k lesům, abyste měli suroviny potřebné k růstu.
 • Zakládejte obytné oblasti a sledujte, jak si vaši obyvatelé staví domy podle historického systému, kdy lidé získávali pozemek výměnou za své služby. Každý region bude dále rozdělen podle vašich cest a přiřazeného prostoru a domy se budou rozvíjet podle toho.
 • Budujte přístavky za většími domy kvůli generování surovin, které by jinak nebyly dostupné. Majitelé domů neplatí jen daně – pěstují zeleninu, chovají slepice a kozy a jinak zásobují sami sebe a ostatní měšťany nezbytnými potřebami nad rámec toho, co mohou poskytovat vámi spravované farmy, pastviny a průmysl.
 • Spravujte své osady podle jedinečných požadavků a příležitostí každého ročního období, užijte si hojnost, kterou přinesou jarní deště, a připravte se na krutou zimu plnou sněhu.
Od bot a ječmene po usně a med – Manor Lords obsahuje rozmanitou řadu soudobého zboží. Materiály je potřeba převážet a zpracovat do hotových výrobků v rámci produkčních řetězců a také musíte vyvažovat základní potřeby svých lidí a jejich touhu vyrábět luxusní předměty kvůli zvyšování spokojenosti, vyrábět obchodní zboží na vývoz a kovat zbraně a zbroje, které vám pomohou s dobýváním.

 • Suroviny najdete po celé mapě, takže budete mít motivaci se rozšiřovat a zakládat více specializovaných osad. Těžte cenné rudy v hornických koloniích, zatímco vesničané věnující se zemědělství, pastevectví či lovu vás budou zásobovat obilím a masem, aby měla vaše rostoucí populace co jíst. Vynaložíte svůj těžce získaný vliv na to, abyste se nejdřív dostali k bohatému zdroji železa pro kováře, anebo dáte přednost regionům s úrodnou půdou, které budou sloužit jako vaše obilnice?
 • Neřízená expanze bude mít přímý dopad na životní prostředí. Stáda jelenů se přesunou dál od blížící se civilizace, nedostatečná obměna plodin zhorší úrodnost půdy a přílišné kácení stromů může způsobit odlesnění.
 • Zakládejte obchodní stezky a prodávejte přebytečné zboží potulným obchodníkům, z čehož bude bohatnout vaše obyvatelstvo. Výroba a vývoz celé řady zboží zajistí přísun bohatství, díky kterému můžete vylepšovat domovy svých lidí, dovážet zboží, které si sami nemůžete vyrobit, a díky zdanění řečeného jmění naplníte své vlastní pokladnice.
Váš pozemek je jen malou částí rozsáhlého území a konkurenční ambice mezi vámi a soupeřícími šlechtici nevyhnutelně povede ke konfliktu. Veďte své lidi do bitvy – nikoliv jako postradatelné jednotky, které lze snadno nahradit, ale jaké své milované a věrné poddané, jejichž smrt není dobré brát na lehkou váhu.

 • Vycvičte si družinu schopných válečníků, kteří budou bojovat po boku branců z městské domobrany. Tito vojáci budou muset čas od času potlačit zbojnictví a jindy povedou vaše muže do bitvy kvůli dobývání či obraně území. V případě potřeby mohou vaše řady posílit drazí žoldáci. Svoláte domobranu, jakmile se na obzoru objeví potíže, a zastavíte tak své hospodářství, protože rolníci popadnou zbraně a odspěchají utvořit bojovou linii, anebo utratíte své osobní bohatství a najmete si místo toho skupinu nájemných bojovníků?
 • Velte taktickým bitvám v reálném čase a berte v potaz únavu, počasí a vybavení. Svoje jednotky rozmisťujte chytře – i menší vojsko dokáže porazit většího nepřítele, pokud ho povedete dobře.
 • Pociťte cenu bitvy, a to i vyhrané, neboť každý padlý voják představuje ztrátu obyvatele vašeho města.
Tato hra je dílem vášně, které započal jediný vývojář. Můžete se mi ozvat a podělit se o názory, nápady a kritiku – jsem otevřený zpětné vazbě.

SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY

MINIMÁLNÍ:
  • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
  • OS: Windows® 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel® Core™ i5-4670 (quad-core) / AMD® FX-Series™ FX-4350 (quad-core)
  • Paměť: 8 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 (2 GB) / AMD® Radeon™ RX-460 (4 GB) / Intel® Arc™ A380 (6 GB)
  • DirectX: Verze 12
  • Pevný disk: 15 GB volného místa
DOPORUČENÉ:
  • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
  • OS: Windows® 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel® Core™ i5-7600 (quad-core) / AMD® Ryzen™ 3 2200G (quad-core)
  • Paměť: 12 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 (6 GB) / AMD® Radeon™ RX 580 (8 GB) / Intel® Arc™ A580 (8 GB)
  • DirectX: Verze 12
  • Pevný disk: 15 GB volného místa

Doplňkové parametry

Kategorie: PC
Platforma: Steam
Žánr: Strategie
Typ distribuce: elektronická

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: